Archiwum autora: Katarzyna Żelazna

UWAGA KONKURS !!!

przez | 16 listopada, 2020

Moi Kochani, zbliża się Święto Pluszowego Misia. W tym roku ze względu na to, że większość z was objęta jest zdalnym nauczaniem wspólne świętowanie jest niemożliwe. W związku z tym biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny pt. „MÓJ UKOCHANY MIŚ”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0 – VIII Szkoły Podstawowej w Dębowej Łące. Zadaniem uczestnika… Czytaj dalej »

Dzień Głośnego Czytania

przez | 11 października, 2020

29 września nasza szkoła, jak co roku przystąpiła do akcji: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W każdej klasie w godzinach 10.00 – 10.15 odbywało się czytanie na głos wybranego fragmentu książki. Nad wyborem książki do głośnego czytania czuwali przewodniczący klas, nauczyciele języka polskiego i wychowawcy. Głównym celem akcji jest zachęcanie dzieci i młodzieży do czytania oraz… Czytaj dalej »

Święto Babci i Dziadka

przez | 6 lutego, 2020

W piątkowe przedpołudnie w zerówce odbyła się bardzo miła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli możliwość ujrzenia swoich wnucząt w roli „małych aktorów”. Wnuczęta z pełnym przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki o swoich babciach i dziadkach. Kolejne występy dzieci wywoływały u gości wzruszenie i podziw. Prezentowany przez dzieci repertuar mówił… Czytaj dalej »

Wizyta Miłego Gościa

przez | 11 grudnia, 2019

6 grudnia to wyjątkowy dzień zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, które z niecierpliwością wyczekują prezentów od św. Mikołaja. Już od samego rana w oddziale przedszkolnym wyczuwało się podniosłą atmosferę. Dzieci przez okno ciągle wypatrywały Mikołaja i co chwilę sprawdzały czy w butach nie ma dla nich prezentów. Dopiero podczas śniadania dotarł do zerówki długo oczekiwany i… Czytaj dalej »

„Świąteczny dar – magia i czar”

przez | 10 grudnia, 2019

W poniedziałkowe, grudniowe przedpołudnie pani Justyna Kułakowska bibliotekarka GBP w Dębowej Łące zaprosiła najmłodszych uczniów naszej szkoły do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska przedstawił bajkę pt „Świąteczny dar – magia i czar”. Treść bajki wprowadziła młodych widzów w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój. To pouczająca opowieść o marzeniach i przyjaźni osadzona w bajecznej,… Czytaj dalej »

Święto Pluszowego Misia

przez | 4 grudnia, 2019

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest w Polsce i na świecie 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma zbyt długiej tradycji, bo obchodzimy je od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Pluszowy miś to najukochańsza maskotka każdego dziecka. Nie… Czytaj dalej »

Akcja głośnego czytania

przez | 8 października, 2019

W poniedziałek 30 września nasza szkoła, jak co roku przystąpiła do akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W każdej klasie o godzinie 10.00 rozpoczęło się czytanie na głos wybranego przez klasę fragmentu książki. Nad wyborem książki do głośnego czytania czuwali przewodniczący klas, nauczyciele języka polskiego i wychowawcy. Organizatorem szkolnej akcji była biblioteka szkolna.

Dzień Przedszkolaka

przez | 29 września, 2019

Piątek 20 września był okazją do świętowania „Dnia Przedszkolaka”- w naszej szkole jest to święto dzieci uczęszczających do „zerówki”. Na dzieci w tym dniu czekało wiele atrakcji: konkursy, zabawy z balonami i tańce w pięknie udekorowanej na tą okazję sali. Po wspólnym, uroczystym śniadaniu rodzice przygotowali dla dzieci słodkie niespodzianki: przepyszny tort, ciasteczka, rogaliki i… Czytaj dalej »