Na tropie afery…….

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowej Łące uczniowie naszej szkoły z  klas I -III, zerówki i przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu promującym czytelnictwo pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!” Celem dydaktycznym widowiska było zachęcenie dzieci do czytania, a także przypomnienie, że dzięki książkom zdobywamy wiedzę, trenujemy technikę czytania, kształtujemy wyobraźnię oraz rozwijamy zasób słownictwa. Aktorzy w ciekawy sposób zaangażowali  widzów do aktywnego udziału w przedstawieniu. Na zakończenie dzieci złożyły ślubowanie, w którym zobowiązują się do odwiedzania biblioteki, wypożyczania oraz czytania książek.

Święto Babci i Dziadka w zerówce

Babcia i dziadek to słowa, które kojarzą się z ciepłem i miłością. To oni są wielkim skarbem dla wnucząt, to oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, radosnym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla wnucząt czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie kochają wnuczęta, które są dla nich radością życia.

Chcąc wyrazić podziękowanie i wdzięczność za okazywaną na co dzień troskę i miłość dzieci z zerówki zaprosiły do swojej klasy seniorów na uroczystość zorganizowaną z okazji ich święta. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Były wiersze, piosenki, układy taneczne i „sto lat”. Każda babcia i dziadek obdarowani zostali własnoręcznie wykonanymi przez wnuczęta niespodziankami. Do  życzeń dla babć i dziadków dołączyła się pani Agnieszka Zielińska – dyrektor naszej szkoły, która życzyła seniorom dużo zdrowia, radości i pociechy z wnucząt.

Idą święta

Już od tygodnia w zerówce pachnie świętami, a to za sprawą pierników, które dzieci wraz z wychowawczynią postanowiły uciec. Pierniki  są symbolem bogactwa, dobrobytu, luksusu i słodkiego życia i  pewnie dlatego w niektórych regionach Polski do dziś  bywają jedną z 12 obowiązujących potraw wigilijnych.

Prace podczas wypieku pierniczków podzielono na dwa etapy: pierwszy to przygotowanie ciasta, wałkowanie, wykrawanie pierniczków i ich wypiek , a drugi to ich dekorowanie. Gotowe, kolorowe i pachnące pierniczki będą  „smacznym kąskiem” i piękną dekoracją stołu podczas naszej  klasowej Wigilii.

Razem na Święta

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”. W ramach akcji przygotowano świąteczne kartki emerytowanym pracowników naszej szkoły. Najmłodsi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli przy  wykonywaniu kartek, układaniu życzeń oraz ich wysyłaniu. Mamy nadzieję, że sprawią one adresatom miłą, świąteczną niespodziankę.

Święto Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Świtowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego „milutkiego przyjaciela”. Z radością dzieci zaprosiły swoje misie do wspólnej zabawy. Były konkursy, tańce, pląsy i oglądanie filmów o misiach. Każdy uczeń mógł w tym świątecznym dniu pokolorować kolorowankę ze swoim ulubionym misiem  oraz poznać jedną z przygód Kubusia Puchatka. Na zakończenie dnia dzieci poczęstowane zostały słodkimi piernikami.

Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był pełen uśmiechu, radości i świetnej zabawy.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Nasza szkoła już od kilkunastu lat bierze udział w Dniu Głośnego Czytania. W tym dniu w każdej klasie w godzinach 10.00 – 10.15  niezależnie od rodzaju lekcji uczniowie czytali na głos fragment wybranej książki,  w młodszych klasach i u przedszkolaków czytali nauczyciele. Akcja ta ma na celu zachęcanie uczniów do czytania książek, doskonalenie techniki czytania i uświadomienie młodemu pokoleniu, że książka jest jednym ze źródeł wiedzy o świecie, ludziach, przyrodzie itp.

Akcja głośnego czytania poprzedzona była przygotowaniem przez każdą klasę plakatu zachęcającego do czytania książek. Plakaty ozdobiły naszą szkołę a jednocześnie zwróciły uwagę na ważną rolę książki w życiu każdego człowieka.

Koordynatorem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania na terenie naszej szkoły była biblioteka szkolna.

Dzień Jabłka w zerówce

28 września w naszej szkole obchodzono Święto Jabłka. Dla dzieci w zerówce był to bardzo wyjątkowy dzień. Najpierw dzieci poznawały jabłka wszystkimi zmysłami, chętnie określały ich zapach, kształt, kolor i smak. Ponadto dowiedziały się o walorach zdrowotnych tych smacznych i bardzo popularnych owoców. Dzieci poznały także sposoby przetwarzania jabłek: przeciery, kompoty, konfitury, placki, musy, szarlotki itp. Były też piosenki, zabawy i wiersze tematyczne o jabłku. Dzieci chętnie kolorowały i wyklejały jabłka plasteliną.. Następnie dzieci zjadały upieczoną wcześniej, pod kierunkiem wychowawczyni szarlotkę. Było to bardzo smaczne zakończenie dnia. Istotą wszystkich działań było zachęcanie dzieci do codziennego  zjadania tych pysznych owoców.

Dzień Przedszkolaka

Jednym z ważniejszych świąt najmłodszych uczniów naszej szkoły to niewątpliwie Dzień Przedszkolaka, który przypada co roku 20 września. W tym dniu zarówno w zerówce jak i wśród młodych przedszkolaków panował niezwkle uroczysty nastrój. Dzieci przywitano w odświętnie udekorowanych na tą okazję klasach. Nauczycielki zadbały także o zorganizowanie dla maluchów atrakcyjnych zabaw, konkursów i pląsów. Były też słodkie niespodzianki, dyplomy i prezenty przygotowane przez klasowe rady rodziców. Dyrektor szkoły pani Agnieszka Zielińska wręczyła z tej okazji każdemu przedszkolakowi odblaskową zawieszkę. Dzień ten upłynął przedszkolakom w bardzo miłym i radosnym nastroju.

   Dzień Matki w zerówce

Dzień Matki, to święto wyjątkowe, podczas którego możemy pokazać jak bardzo doceniamy mamy za trud włożony w wychowanie i opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Jest to szczególny czas, w którym dzieci mają wyjątkową okazję pokazać jak bardzo je  kochają.

Dzieci z zerówki doskonale zdają sobie sprawę z wyższości tego święta nad innymi, dlatego postanowiły z pomocą i wsparciem wychowawczyni zorganizować uroczystość klasową z okazji Święta Matki. „Zerókowicze” na tę uroczystość upiekły słodkie ciasteczka, pomagały przy projektowaniu i wykonaniu dekoracji. W międzyczasie  uczyły się piosenek i  wierszy o mamie. Przygotowały dla nich też wyjątkowy  taniec i  układ rytmiczny  z pomponami. Na zajęciach plastyczno – technicznych każdy wykonał dla swojej ukochanej mamusi koszyczek z kwiatami.

W dniu uroczystości pomagały w odświętnym nakrywaniu stołu oraz przygotowaniu miejsc dla wyjątkowych gości.

Kiedy nadeszła uroczysta chwila, dzieci z radością witały w swojej klasie przybyłe  mamy, które z ogromnym wzruszeniem podziwiały aktorskie umiejętności swoich dzieci. Na zakończenie uroczystości wszyscy – goście i mali aktorzy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

Była to dla  mam i dzieci bardzo miła i pełna wzruszeń uroczystość.