Wielkanocny konkurs

Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi w zerówce ogłoszony został konkurs pn.”Stroik Wielkanocny”, którego głównym celem było  kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Zadaniem uczestnika konkursu było przygotowanie stroika, uwiecznienie go na zdjęciu i  przesłanie  do wychowawcy – organizatora konkursu.

Dzisiaj, po powrocie zerówki do nauki stacjonarnej nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i dyplomów. A oto lista laureatów:

I miejsce – Magdalena Stachulak

II miejsce – Martyna Heród

III miejsce – Filip Chotkowski, Jan Gawryś i Piotr Wojnowski.

Zwycięzcom gratulujmy !!!

Szukamy Wiosny

Dzieci z „zerówki” postanowiły sprawdzić, czy wiosna jest już na świecie. W tym celu cała grupa wyposażona w lupy, pod opieką wychowawczyni udała się do pobliskiego parku. Kiedy już zbliżaliśmy się do parku usłyszeliśmy piękny śpiew ptaków. Zauważyliśmy, że niektóre z nich budują już gniazda. Na polance napotkaliśmy całe gromady przebiśniegów i świeżą, zieloną trawę. Kiedy znaleźliśmy się w pobliżu platana, który jest pomnikiem przyrody usłyszeliśmy stukanie dzięcioła. Jednak on sprytnie ukrył się przed nami i nie mogliśmy go zobaczyć. Podczas marszu parkowymi alejkami musieliśmy omijać liczne krecie kopczyki. Bystre oczy „zerówkowiczów” wypatrzyły także kilka ślimaków, a  na krzewach forsycji zauważyliśmy żółte pączki. Podczas spaceru cały czas na niebie przemieszczały się klucze dzikich gęsi. Wszystkie zauważone przez nas oznaki świadczą o tym, że wiosna już jest w naszym parku !!!!

Następnego dnia na zajęciach plastycznych namalowaliśmy wiosnę i jej wszystkie oznaki.

Miła niespodzianka

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”, której organizatorem było Ministerstwo Edukacji i Nauki. Główny cel tej akcji  to zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot, więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Ze względu na stan epidemii  nasze działania miały dość okrojony i skromny charakter. W ramach akcji uczniowie „zerówki” wraz ze starszymi kolegami pod opieką nauczycieli, wychowawców wykonali kartki świąteczne, których adresatami byli emerytowani pracownicy naszej szkoły. Chcieliśmy w ten sposób umilić im ten świąteczny czas, a jednocześnie wskazać, że nie zapominamy o ich istnieniu oraz wkładzie jaki wnieśli w kształcenie i wychowanie wielu pokoleń uczniów naszej szkoły. Miło nam było sprawić chociaż trochę radości tym zasłużonym, czasem samotnym ludziom. Uczniowie podczas prac związanych z tą akcją  mogli doświadczyć, że  dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy doświadczyć w swoim życiu. To nie otrzymywanie prezentów, ale ich dawanie naprawdę uszczęśliwia!!!

Jest nam ogromnie miło, że za udział w tej jakże pięknej i szlachetnej akcji otrzymaliśmy dyplom – podziękowanie podpisane przez pana Przemysława Czarnka  Ministra Edukacji i Nauki .

Magiczny czas – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w zerówce.

Grudzień dla dzieci z oddziału przedszkolnego to bardzo pracowity i ciekawy  miesiąc. Codzienne działania i zabawy miały na celu wytwarzanie świątecznego nastroju oraz przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Na początku miesiąca dzieci  ubrały choinkę w swojej klasie. Jej piękno, a zarazem pracowitość i grzeczność dzieci zauważył Święty Mikołaj, który przygotował dla nas miłe upominki. Każdego następnego dnia dzieci wykonywały ozdoby świąteczne, którymi upiększały swoja klasę. Poprzez wycinanie, wydzieranie, malowanie, kolorowanie dzieci ćwiczyły sprawność manualną rąk oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Wielką radość sprawiło dzieciom pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków, które z apetytem zjedzone będą podczas klasowej Wigilii.

Na podstawie wierszy, opowiadań, historyjek obrazkowych, układanek dzieci poznawały znaczenie takich pojęć jak życzliwość, przyjaźń i miłość a jednocześnie doskonaliły umiejętności językowe i matematyczne. Na zajęciach plastyczno – technicznych dzieci wykonały kartki świąteczne, które postanowiono wysłać do emerytowanych pracowników naszej szkoły. Ponieważ dzieci sześcioletnie mają jeszcze niewielkie umiejętności manualne poprosiliśmy o pomoc w ich przygotowaniu starszych uczniów naszej szkoły, którzy wraz z nauczycielem języka polskiego – panią Marią Ziółkowską bardzo chętnie włączyli się w tą jakże szlachetną akcję niesienia pomocy i czynienia dobra. Odwiedziliśmy Urząd Pocztowy w Dębowej Łące aby osobiście  wysłać te kartki z życzeniami. Mamy nadzieje, że sprawią one odbiorcom miłą niespodziankę. Okazuje się, że robienie niespodzianek daje wiele radości, wzmacnia relacje międzyludzkie a jednocześnie uczy  szacunku do starszych osób.

W ten przedświąteczny czas dzieci poznawały także tradycje bożonarodzeniowe, chętnie słuchały opowieści na ten temat, a także  same opowiadały o potrawach i zwyczajach wigilijnych w ich  domach. Wiele radości przynosiły codzienne, wspólne śpiewanie piosenek i kolęd przy choince, a także poznawanie przygód naszego ulubionego Misia Uszatka, które poznajemy w ramach realizowanego w waszej grupie projektu „Kącik Molika Książkowego”. Ogromną radość sprawiło dzieciom ubieranie wraz z nauczycielami naszej szkoły dużej choinki na głównym holu. Bardzo chętnie wieszaliśmy na jej gałązkach  ozdoby choinkowe wykonane przez naszych starszych kolegów. Było tak miło i świątecznie gdy zaśpiewaliśmy przy niej piosenkę pt. „Choinko piękna jak las”.

Teraz z niecierpliwością codziennie odliczamy dni do klasowej Wigilii, bo wtedy właśnie będziemy delektować się smakiem naszych, własnoręcznie przygotowanych pierniczków.

Zobacz film z tego wydarzenia klikając na zdjęcie!!!

Święto Pluszowego Misia i Andrzejkowe Wróżby w zerówce.

W tym roku szkolnym ze względu na „przymusową” absencję niektórych dzieci uroczystość Święta Pluszowego Misia połączono z Andrzejkowymi Wróżbami. Nietypowe to połączenie ale i sytuację w kraju i w szkole mamy niecodzienną.

Zabawom i konkursom w tym roku towarzyszyły dzieciom papierowe, samodzielnie wykonane misie. Niemniej jednak święto tej ulubionej przez dzieci maskotki miało bardzo odświętny i niecodzienny charakter. Najpierw uczniowie poznali historię powstania pluszowego misia. Podczas licznych konkursów dzieci musiały wykazać się znajomością bohaterów „misiowych” bajek i książek dla dzieci. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację  – „Niedźwiedzie w ich naturalnym środowisku”. Później dzieci rozpoznawały i wspólnie śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze o misiach. Po wysłuchaniu kolejnych przygód Misia Uszatka  papierowe misie zaproszone zostały  na andrzejkowe wróżby i konkursy. Między kolejnymi wróżbami i przepowiedniami dzieci brały udział w licznych zabawach tanecznych i ruchowych. Bardzo ciekawe dla wszystkich okazały się wróżby dotyczące przyszłości – traktować je jednak należy z niewielkim „przymrużeniem oka”. Na zakończenie wesołych zabaw każde dziecko otrzymało „małe co nie co”.

Wyniki konkursu !!!

Z okazji Święta Pluszowego Misia biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów naszej szkoły do konkursu plastycznego pt. „Mój Ukochany Miś”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wpłynęło ponad 40 prac. Jury ostatecznie wybrało z każdej klasy pierwsze miejsce oraz wyróżnienie.

Wyniki przestawiają się następująco:

Klasa „0” – 1 miejsce- Piotr Wojnowski, wyróżnienie- Martyna Heród

Klasa I – 1 miejsce – Wiktor Spertusiak, wyróżnienie  -Marcel Jaworski

Klasa II – 1 miejsce – Jagoda  Nelkowska, wyróżnienie –Julia Marecik

Klasa III – 1 miejsce- Szymon Sobieraj, wyróżnienie- Arkadiusz Strzelecki

Klasa IV – 1 miejsce – Amelia Zielińska

Klasa V – 1 miejsce – Amelia Dębczyńska

Klasa VI – 1 miejsce Laura Jagielska, wyróżnienie –Maja Tomaszewska

Klasa VII – 1 miejsce – Maja Dąbrowska

Klasa VIII – 1 miejsce Seweryn Andrzejewski

Gratulujemy!!!! Dyplomy i nagrody będą do odebrania u wychowawcy.

Kliknij na misia i odtwórz film, aby zobaczyć wszystkie prace uczniów.

KOMUNIKAT

Biblioteka szkolna informuje, że istnieje możliwość korzystania z księgozbioru w następujących terminach z zachowaniem środków ostrożności (założona maseczka i dezynfekcja rąk)
Poniedziałek 12.00-13.00
Środa 14.00 – 15.00
Zapraszam – bibliotekarz szkolny K. Żelazna