Dzieci uczą Rodziców

Szanowni Państwo,

naszym wspólnym obowiązkiem w tym nadzwyczajnym czasie jest dołożenie wszelkich starań, by pozostające w domach dzieci i ich rodzice otrzymywali darmowe materiały do nauki w domu. Dlatego też przesyłam przygotowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego – organizatora ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” – film z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci. Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska. Zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie filmiku wraz z tekstem z załącznika na Państwa stronach internetowych i/lub na profilu na Facebooku.
Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U
Korzystając z okazji przypominam, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
Na naszym profilu na Facebooku trwa konkurs, do udziału w którym zachęcam dzieci i ich rodziców.
Przesyłam najserdeczniejsze pozdrowienia, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Z poważaniem,
Dawid Wiejata
koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą Rodziców”

Nowa strona internetowa

Witamy na nowej stronie internetowej szkoły.
W chwili obecnej trwają prace, aby strona była piękna, fajna i prosta w obsłudze…
Cieszymy się, że tu zaglądasz, przygotowujemy wszystko, abyś zobaczył efekt końcowy jak najszybciej…

Trwają równocześnie prace nad wdrożeniem pracy zdalnej… O tym już niebawem…

W razie pytań, sugestii zapraszamy do kontaktu:

  Zajęcia z robotyki

  4 marca 2020 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z robotyki dla klas 0-VIII. Celem lekcji było przybliżenie inżynierii oraz robotyki dla dzieci i młodzieży. Jest to również zaprezentowanie innowacyjnej formy nauki. Są wprowadzeniem do poznania wiedzy z nauk technicznych oraz ścisłych w niewerbalny sposób. Najpierw uczniowie budowali własne roboty z klocków lego według określonej instrukcji, a następnie wprawiali je w ruch. Zajęcia były interesujące, zaskakujące i bardzo czytelne dla wszystkich uczestników. Nasi uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć.

  Więcej zdjęć tutaj

  Tenis stołowy

  Dnia 29-02-2020 w naszej szkole odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Dębowa Łąka w tenisie stołowym.
  Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach:junior i senior. Zwycięzcami turnieju zostali Seweryn Andrzejewski oraz Jarosław Kwiatkowski. W rozgrywkach wzięło udział dwudziestu trzech graczy. Nasi absolwenci; Oskar Czarnecki zajął drugie miejsce a Hubert Metenia trzecie. W turnieju brali udział również Kuba Skica i Kacper Czarnecki.
  Organizatorem turnieju był LZS Dębowa Łąka.

  Więcej zdjęć tutaj

  Dzień Babci i Dziadka

  Wszyscy dobrze wiedzą kim w rodzinie jest babcia i dziadek, jak wielka jest ich rola w codziennym życiu wnuków. Najczęściej to właśnie oni bardzo je rozpieszczają i chyba za to najbardziej są przez nich kochani. Obdarzają swoich kochanych wnuków ciepłem i miłością, a przede wszystkim mają zawsze dla nich czas. Są takie chwile w roku, kiedy szczególnie docenia się obecność babć i dziadków i najbardziej się o nich pamięta. W dniu 21 i 22 stycznia obchodzimy właśnie ich święto. Uczniowie naszej szkoły z klas I-III zaprosili swoje babcie i dziadków na dzień 14 lutego do Gminnego Domu Kultury w Dębowej Łące na tę ważną uroczystość. Uczniowie z klasy I, II oraz III wraz z wychowawczyniami Panią Anną Lubińską, Panią Moniką Kwiecińską i Panią Moniką Piątek-Pokucińską przygotowali część artystyczną. Każda klasa po kolei prezentowała swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne, oczywiście na temat babć i dziadków. Po występie wszystkie dzieci obdarowały swoje babcie i dziadków laurkami z pięknymi życzeniami oraz słodkimi upominkami. Gościom towarzyszyło wtedy niesamowite wzruszenie. To uroczyste spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przy kawie i herbacie. Rodzice naszych uczniów zadbali o pyszne ciasta i miłą obsługę. Niewątpliwie dla wielu osób było to też ważne spotkanie w gronie swoich rówieśników, często kolegów i koleżanek z dawnej szkolnej ławy.