Archiwum autora: Maria Ziółkowska

Poznajemy Afrykę

przez | 20 listopada, 2020

       W listopadzie podczas nauki zdalnej klasa VI SP w Dębowej Łące na języku polskim przemierzyła kontynent afrykański.        Zadania były ściśle związane z lekturą ”W pustyni i w puszczy ”H. Sienkiewicza oraz   z realizacją podstawy programowej z języka polskiego. Dzieci uczyły się wyszukiwania dodatkowych informacji dotyczących Afryki. Wszyscy uczniowie ciekawie… Czytaj dalej »

Akcja Pomóż Zwierzętom Przetrwać Zimę

przez | 10 listopada, 2020

Od października prowadziliśmy akcję charytatywną na rzecz zwierząt ze schroniska w Wąbrzeźnie. Do akcji włączyła się cała społeczność uczniowska SP w Dębowej Łące.  Uczniowie jak i pracownicy naszej placówki włączali się w zbiórkę karmy.  Wszystko  zostanie przekazane do schroniska dla zwierząt w Wąbrzeźnie. Uczniowie, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, zostali nagrodzeni punktami pozytywnymi,… Czytaj dalej »

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

przez | 10 listopada, 2020

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,Tu każdy kwiat do niej się przyzna,Źdźbło trawy najmniejsze podszepnie mi wierszeTu wszędzie jest moja Ojczyzna. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, a wraz z nią uroczyste Świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Każdego roku z tej okazji odbywa się akademia, która zawsze jest dla… Czytaj dalej »

Rozstrzygnięcie konkursu ”Zdarzyło się sto lat temu …

przez | 22 grudnia, 2019

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gminnym konkursie pt. „Zdarzyło się sto lat temu…”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowej Łące. Zadaniem konkursowym było napisanie opowiadania, którego akcja toczyła się około sto lat temu. Inspiracją do stworzenia opowiadania mogły być wszystkie zasłyszane, opowiadane, przekazywane z pokolenia na pokolenie historie. Kilkoro uczniów z naszej szkoły… Czytaj dalej »

Kiermasz Świąteczny w naszej szkole

przez | 22 grudnia, 2019

13 grudnia 2019 roku na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje między innymi choinki z szyszek, makaronu, orzechów, wspaniałe stroiki, skrzaty, bombki, aniołki itp. Wszystkie ozdoby zostały zaprezentowane w holu. Jarmark bożonarodzeniowy wzbudził zainteresowanie zarówno rodziców jak… Czytaj dalej »

Sprawozdanie

przez | 9 grudnia, 2019

Od października prowadziliśmy akcję charytatywną na rzecz zwierząt ze schroniska w Wąbrzeźnie. Do akcji włączyła się cała społeczność uczniowska SP w Dębowej Łące. Była to ‘’zeróweczka’’, uczniowie jak i pracownicy naszej placówki. Zebraliśmy karmę dla zwierząt. Wszystko to zostanie przekazane do schroniska dla zwierząt w Wąbrzeźnie. Wszyscy uczniowie, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt,… Czytaj dalej »

Z pieśnią przez pokolenia

przez | 4 grudnia, 2019

„Z pieśnią przez pokolenia – deszcz jesienny deszcz” – pod takim hasłem odbyło się 25 listopada 2019 roku wyjątkowe spotkanie integracyjne w Gminnym Ośrodku Kultury w Dębowej Łące. Organizatorami przedsięwzięcia już po raz drugi była Szkoła Podstawowa w Dębowej Łące. W ten sposób zaproszeni goście: Wójt Gminy Dębowa Łąka pan Stanisław Szarowski , Pani Anna… Czytaj dalej »

Wojewódzki Konkurs

przez | 28 listopada, 2019

Dnia 23 listopada w ZESPOLE SZKÓŁ W DZIAŁYNIU GM. ZBÓJNO odbył się I Wojewódzki Konkurs „Świat Żeromskiego – odległy, a jednak aktualny”. Konkurs odbył się pod patronatem Kuratorium Oświaty, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Starosty Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Franciszka Gutowskiego, Wójta Gminy Zbójno Katarzyny Kukielskiej. Recytowane utwory wprowadziły zgromadzonych w atmosferę epoki literackiej Młodej Polski. Konkurs… Czytaj dalej »

POLSKO, TY ZAWSZE WIERNYCH MIAŁAŚ SYNÓW

przez | 23 listopada, 2019

Dnia 12 listopada w Szkole Podstawowej w Dębowej Łące odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Akademia miała przede wszystkim przypomnieć „tamte ciężkie czasy”, a także wzbudzić w nas refleksję. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku, a także w… Czytaj dalej »

Święto Niepodległości

przez | 22 listopada, 2019

Dnia 11 listopada w Kościele Parafialnym w Dębowej Łące odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Akademia miała przede wszystkim przypomnieć „tamte ciężkie czasy”, a także wzbudzić w nas refleksję. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku, a także w… Czytaj dalej »