Archiwum autora: Małgorzata Michalska

Zajęcia z robotyki

przez | 13 marca, 2020

4 marca 2020 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z robotyki dla klas 0-VIII. Celem lekcji było przybliżenie inżynierii oraz robotyki dla dzieci i młodzieży. Jest to również zaprezentowanie innowacyjnej formy nauki. Są wprowadzeniem do poznania wiedzy z nauk technicznych oraz ścisłych w niewerbalny sposób. Najpierw uczniowie budowali własne roboty z klocków lego według… Czytaj dalej »

„Matematyczny kalendarz adwentowy”

przez | 8 stycznia, 2020

Czas adwentu w naszej szkole przebiegł matematycznie. Na lekcjach matematyki tworzyliśmy choinki z czworokątów, a także rozwiązywaliśmy zakodowane świąteczne zadania. Odbył się także konkurs pod hasłem „Matematyczny kalendarz adwentowy”. Wszyscy chętni uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć w nim udział. Każdego dnia od 2 do 20 grudnia 2019 roku, na szkolnej gazetce pojawiały się kolejne zadania… Czytaj dalej »

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

przez | 12 października, 2019

W piątek 4 października 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna, która ma zachęcać do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Zgodnie z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, przystąpiliśmy do obchodów Święta. Uczniowie, wszyscy pracownicy szkoły, a także rodzice i opiekunowie uczniów podczas przerw… Czytaj dalej »