Skarpetkowe wyzwanie 🧦

Pragniemy zachęcić wszystkich do udziału w „Skarpetkowym Wyzwaniu”, ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, która odbywa się co roku 21 marca.
Jest to świetna okazja do nauki tolerancji i empatii oraz do propagowania idei szlachetności i zwyczajnej dobroci. Akcja ta ma a celu uświadamianie, że osoby dotknięte chorobą genetyczną mają takie same potrzeby. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.
Okażmy solidarność z osobami dotkniętymi tą wadą genetyczną i załóżmy tego dnia dwie, różne, kolorowe skarpetki. Zróbcie w nich zdjęcie i wyślijcie do swojego wychowawcy. Z nadesłanych zdjęć zrobimy galerię i udostępnimy na naszej stronie.


12 marca – Dzień Matematyki

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku. My również przyłączyliśmy się do tych obchodów. W tym dniu uczniowie w trochę odmiany sposób uczestniczyli w nauce matematyki. Rozwiązywaliśmy wspólnie zagadki matematyczne, ale głównie ćwiczyliśmy rozwiązywanie krzyżówki matematycznej – sudoku. Zajęcia te miały na celu pokazać inną stronę tej nauki.

Dzień Kobiet

Mimo nauki zdalnej to chłopcom z klasy VI udało się zaskoczy swoje koleżanki.

Każdą z dziewczynek odwiedził 8 marca listonosz z niespodzianką przygotowaną przez kolegów, dając dowód temu, iż mimo trudnej sytuacji to pamiętają o swoich koleżankach.

Na zajęciach z wychowawcą rozwiązywaliśmy quiz dotyczący kobiet i przedmiotów, które używają np. co to jest zalotka, mała czarna, itp.

Dziękujemy chłopcom i rodzicom z klasy za pomoc w zorganizowaniu niespodzianki.

Dzień bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu kształtowanie świadomości społecznej dotyczącej niebezpieczeństw, na które narażone są osoby korzystające z Internetu – zwłaszcza dzieci i młodzież. Dlatego też w szkole lekcje informatyki poświęcone zostały omówieniu tego zagadnienia. Uczniowie wykonali również plakaty poświęcone tej tematyce.

Świąteczne kodowanie

Uczniowie potrafią być kreatywni, twórczy i  aktywni na zajęciach jeśli zaproponujemy im nieszablonowe zadania. Nie każdy lubi matematykę, ale większość lubi kolorować i jest ciekawa co wyjdzie na obrazku. Dlatego na matematyce kodujemy. Taka forma pracy rozwija logiczne myślenie oraz orientacje przestrzenna. Ponieważ grudzień kojarzy nam się ze świętami to prace są również w świątecznym klimacie. Poniżej przykładowe prace naszych uczniów.

Matematyczny kalendarz adwentowy – wyniki konkursu.

Nasz czas oczekiwania dobiega końca, w związku z czym pora na rozstrzygnięcie matematycznego konkursu adwentowego.

Dziękuję wszystkich uczniom za systematyczny udział i zaangażowanie w codzienne rozwiązywanie zadań 😊

Zwycięzcami konkursu zostają: Nikola Kwiatkowska – klasa VII, Adrian Machaj kl. VI oraz Natalia Czerska kl. V. Wyróżnienia otrzymują: Amelia Dębczyńska kl.V, Jakub Górski kl. VI, Maciej Górski kl. VIII, Kamila Stroińska kl. VIII, Adrianna Afelt kl.IV, Anna Borucińska kl.VI, Mateusz Czerski kl. VII, Kacper Czarnecki kl. VIII.

Zapraszam zwycięzców oraz osoby wyróżnione po odbiór nagród we wtorek od godziny 9.00 do 13.30.

Małgorzata Michalska

Ubieramy choinkę

Już grudzień, a jak grudzień  to i święta.
W dniu 17 grudnia w naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego, nauczyciele oraz pracownicy szkoły  ubierali choinkę. Uczniowie na prośbę Samorządu Uczniowskiego przygotowali w domu ozdoby choinkowe. Wszystkie były piękne. W dniu dzisiejszym  nasza ”zeróweczka”  przypominała sobie tradycję  ozdabiania świątecznego drzewka. Dzień ubierania choinki, czy to w domu, czy w szkole jest dniem wyjątkowym.
Wszyscy  z wielkim zaangażowaniem zawieszali  ozdoby. Na choince pojawiły się  bombki, koszyczki, aniołki, kartki z życzeniami i łańcuchy. Choinka wygląda prześlicznie.
Dzięki temu, wszyscy poczuli magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Kliknij na choinkę i zobacz relacje z tego wydarzenia 🙂

Konkurs „Matematyczny kalendarz adwentowy”

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV-VIII do wspólnego odliczania do przerwy świątecznej. Każdego dnia od godziny 00:00  na stronie

https://calendar.myadvent.net/?id=44719e1baec2906a0663ab06ab85805e

 udostępniane będzie jedno zadanie o tematyce świątecznej. Zadaniem ucznia jest rozwiązanie go
i odesłanie odpowiedzi tego samego dnia do godziny 23:59  do pani Małgorzaty Michalskiej
w wiadomości poprzez Librus. Zadania przesłane po terminie nie będą sprawdzane. Rozwiązań zadań, które umieszczane będą w czasie weekendu nie należy odsyłać. Uczeń, który rozwiąże minimum połowę zadań otrzyma ocenę bardzo dobrą z aktywności oraz punkty dodatnie. Dla uczniów, którzy rozwiążą najwięcej zadań poprawnie przewidziane są nagrody. Zapraszamy do wspólnej zabawy.