Rozstrzygnięcie II Szkolnego Konkursu Literackiego na Najpiękniejszy Wiersz o Wiośnie

21 kwietnia został rozstrzygnięty II Szkolny Konkurs Literacki na Najpiękniejszy Wiersz o Wiośnie, którego celem było rozwijanie umiejętności literackich. Wzbudził on duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły.

W kategorii klas 1-3 jury przyznało:

1 miejsce – Joanna Machaj , Jagoda Nelkowska (kl.2)

2 miejsce – Wiktor Dębczyński (kl.1)

3 miejsce – Lena Wrzesińska (kl.2)

Wyróżnienia otrzymali:

Lena Koźlikowska (kl.1)

Jan Rak (kl.1)

Wiktor Spertusiak (kl.1)

W kategorii klas 4-8 jury przyznało:

1 miejsce- Maja Dąbrowska (kl.7)

2 miejsce- Amelia Dębczyńska (kl.5)

3 miejsce- Adam Rak (kl.7)

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

A tak oto prezentują się prace uczniów:

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

„KARTKA WIELKANOCNA”

Chętni uczniowie z klasy 2 wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Kartka Wielkanocna” zorganizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury. Zadaniem uczestnika konkursu było własnoręczne wykonanie kartki wielkanocnej w dowolnej technice plastycznej. W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów: Joanna Machaj, Julia Marecik, Jagoda Nelkowska, Antonina Oliwa, Antonina Stachulak oraz Hubert Zahora. Wszystkie świąteczne laurki były bardzo ładne, wykonane starannie i pomysłowo, dzieci włożyły w nie dużo pracy. Jury w kategorii Szkoły Podstawowe doceniło pracę Julii Marecik, która uzyskała wyróżnienie.

Julce serdecznie gratuluję!!! Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie. A tak prezentują się prace uczniów:

Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, istotne dla prawidłowego wzrastania oraz utrzymania dobrego stanu zdrowia. Drugoklasiści po zajęciach poświęconych zdrowemu odżywianiu przygotowali w domu dowolnie wybrane przez siebie potrawy, do których zapisali także przepisy. W ten sposób powstała „elektroniczna książka kucharska”, która tak się prezentuje:

II Szkolny Konkurs Literacki na Najpiękniejszy Wiersz o Wiośnie

Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w konkursie na Najpiękniejszy Wiersz o Wiośnie., którego celem jest rozwijanie umiejętności literackich.

Zasady konkursu:

 • uczeń może przygotować tylko jeden wiersz lub rymowankę o wiośnie,
 • utwór może być napisany na komputerze, ale niekoniecznie,
 • do utworu należy wykonać ilustrację (technika dowolna),
 • format pracy – A2 (ewentualnie A4),
 • prace należy na odwrocie podpisać (imię i nazwisko ucznia, klasa),
 • prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 0-III i IV-VIII,
 • termin wykonania pracy i dostarczenia jej do szkoły – 19 marca 2021 roku,
 • prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.

Kryteria oceny:

 • długość utworu,
 • bogactwo środków artystycznego wyrazu,
 • oryginalność ujęcia temat,
 • kreatywność,
 • estetyka wykonania.

Organizatorzy: Anna Lubińska, Karolina Staworzyńska

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Tłusty czwartek w 2 klasie

Pączki, pączusie, faworki…….któż ich nie lubi ….., w tłusty czwartek, ostatni czwartek  karnawału, smakują wybornie i każdy zjada je z bardzo dużym apetytem. Ten zwyczaj objadania się słodkimi smakołykami  świętowaliśmy w naszych domach i szkole, co można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Dziękujemy Radzie Rodziców za  zakupienie i poczęstowanie nas  pysznymi pączkami.

„Zaczarowana zagroda”

Zaczarowana zagroda” to lektura, którą ostatnio czytali uczniowie 2 klasy. Opowiada ona o badaniach przyrodników nad życiem i zachowaniem pingwinów Adeli. Dzieci bardzo zainteresowała historia tych sprytnych i towarzyskich ptaków żyjących na Antarktydzie. Po omówieniu lektury uczniowie wykonali plastyczne prace przestrzenne z jednorazowych kubeczków przedstawiające pingwiny. Tak oto prezentują się pingwinki wykonane przez drugoklasistów.

Moja ulubiona książka

Każdy z nas ma swoją ulubioną książkę, którą przeczytał już kilkakrotnie, drugoklasiści również. Po zapoznaniu się z wierszem „Co mówi książka?” uczniowie rozmawiali na temat zalet czytania książek, roli wyobraźni w przeżywaniu tego, co czytamy. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione lektury i zaprezentowały je swoim koleżankom i kolegom. Opowiadały o nich, dzieliły się wrażeniami, relacjonowały przeczytane treści. Uczniowie słuchali w skupieniu wypowiedzi innych, a także zadawali pytania związane z daną lekturą. Na koniec dzieci jednogłośnie stwierdziły, że warto czytać książki, ponieważ czytanie poszerza słownictwo, rozwija wyobraźnię, a także uczy poprawności ortograficznej i gramatycznej.

Półkolonie 2021

W drugim tygodniu ferii zimowych od 11 stycznia do 14 stycznia 2021r. nasza szkoła zorganizowała półkolonie dla chętnych uczniów klas I- IV . Półkolonie odbywały się w godzinach od 9:30 do 12:00 i uczestniczyło w nich 10 dzieci. Opiekunami byli nauczyciele: Jan Bliźniak, Krzysztof Zasada, Kamil Suliński, Tomasz Składanowski, Aleksandra Gutmańska, Karol Andrzejewski, Małgorzata Michalska, Leszek Gielniak, Monika Piątek-Pokucińska, Karolina Staworzyńska oraz Anna Lubińska. Program półkolonii był bogaty w wiele różnorodnych zajęć. Uczniowie grali w gry edukacyjne, planszowe, były zabawy ruchowe integrujące dzieci, a także uwielbiane przez wszystkich kalambury. W hali gimnastycznej odbyły się zajęcia sportowe, takie jak gry zespołowe, zabawy ruchowe z elementami rywalizacji, tory przeszkód, konkursy sportowe i gra w tenisa. Nie zabrakło również zajęć artystycznych, plastycznych, technicznych, muzycznych. Ostatni dzień półkolonii dzieci spędziły także bardzo aktywnie ze względu na kulig, w którego organizacji pomógł Pan Mateusz Afelt. Podróż przez ośnieżony las wzbudziła wiele emocji. Dzieci wróciły zachwycone i pełne wrażeń. Ciekawy program półkolonii spowodował, że czas szybko minął, a uczestnicy spędzili go bardzo przyjemnie w aktywny sposób. Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Afeltowi za pomoc w organizacji kuligu.

Powiatowy Konkurs Literacki „Wyprawy Literackie”

W październiku uczniowie z klas 1- 7  wzięli udział w 17. edycji  Powiatowego  konkursu  literackiego  „Wyprawy Literackie” pod hasłem  EKO ja – EKO my, który został zorganizowany  przez Miejską i Powiatową  Bibliotekę Publiczną im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie. Konkurs został objęty  Patronatem  Burmistrza Wąbrzeźna i Starosty  Wąbrzeskiego. Celem konkursu było m.in. budzenie zainteresowania ważnymi kwestiami ekologicznymi oraz tworzenie proekologicznych wzorców zachowań. W konkursie literackim  „O złoty kałamarz” nasi uczniowie  wykazali bardzo dużą kreatywnością,  umiejętnościami  twórczymi  oraz plastycznymi.  Pod kierunkiem opiekunów, nauczycielek języka polskiego, Pani Anny Lubińskiej i  Pani Marii Ziółkowskiej  stworzyli komiks o tematyce ekologicznej,  a także napisali rymowanki  i opowiadania. Swoje prace konkursowe  uczniowie wzbogacili ilustracjami, rysunkami, zdjęciami. Jeden z uczniów wziął udział w konkursie recytatorsko-teatralnym „O złotą maskę”  i  pod kierunkiem  nauczycielki, Pani Karoliny Staworzyńskiej   zaprezentował  recytację wiersza Jolanty Kasperkowiak pt. „Ziemia”. Utwór ten  również dotyczył  tematu ekologii. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:  Julia Cieślak –klasa 2 wyróżnienie,  Julia Marecik –klasa 2 wyróżnienie, Bartłomiej Tomaszewski- klasa 3 Nagroda Starosty Wąbrzeskiego,   Maja Tomaszewska-  klasa 6 wyróżnienie, Mateusz Czerski –klasa 7 Nagroda Biblioteki. Nasi młodzi twórcy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe. Gratulacje dla zwycięzców. Dziękujemy organizatorowi konkursu i do zobaczenia za rok.

Kliknij w obrazek i wysłuchaj wiersza Jolanty Kasperkowiak – „Ziemia” w wykonaniu ucznia klasy III.