Archiwum autora: Anna Lubinska

Dzień Babci i Dziadka

przez | 9 marca, 2020

Wszyscy dobrze wiedzą kim w rodzinie jest babcia i dziadek, jak wielka jest ich rola w codziennym życiu wnuków. Najczęściej to właśnie oni bardzo je rozpieszczają i chyba za to najbardziej są przez nich kochani. Obdarzają swoich kochanych wnuków ciepłem i miłością, a przede wszystkim mają zawsze dla nich czas. Są takie chwile w roku,… Czytaj dalej »

Lekcja biblioteczna

przez | 6 marca, 2020

W dniu 17 stycznia uczniowie klasy VI naszej szkoły wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowej Łące na lekcję biblioteczną. Powitała nas serdecznie bibliotekarka Pani Justyna Kułakowska i zaprosiła na zajęcia. Tematem lekcji były czasopisma i gazety jako źródło informacji. Uczniowie zapoznali się z ofertą prenumerowanych przez bibliotekę czasopism. Następnie przeprowadzili dyskusję na temat… Czytaj dalej »

Tłusty czwartek

przez | 26 lutego, 2020

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”- tak mówi staropolskie przysłowie. Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W tym roku Tłusty czwartek, czyli najsłodszy dzień w całym roku przypadł 20 lutego. Tego dnia w naszej szkole o słodkie pyszności zadbali rodzice. Tradycyjnie wszyscy objadaliśmy się… Czytaj dalej »

„Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”

przez | 22 grudnia, 2019

12 grudnia uczniowie klasy I naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”. Zadaniem Małego Misia -bohatera projektu jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między szkołami, zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom, wprowadzenie dziecka w świat literatury, a także budzenie zaciekawienia książką poprzez zabawę, piosenki, twórczość plastyczną.     Zajęcie… Czytaj dalej »

Zabawa andrzejkowa

przez | 9 grudnia, 2019

Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny i niezwykły. Właśnie dlatego wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość.     Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Tradycja andrzejkowa przetrwała do dzisiaj. Jest zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Obecnie andrzejki są wesołym… Czytaj dalej »

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów

przez | 6 listopada, 2019

Dnia 30 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Było to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i bliskich. Na ten moment czekali wszyscy z wielką niecierpliwością i radością. Tego dnia panowała uroczysta atmosfera, uczniowie byli ubrani w stroje galowe, a klasa przybrała odświętny wygląd.… Czytaj dalej »