Archiwum autora: Szymon Chachulski

PODSUMOWANIE KONKURSU NA WŁASNORĘCZNIE WYKONANY RÓŻANIEC 2020

przez | 5 listopada, 2020

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu – uczniom Szkoły Podstawowej w Dębowej Łące – za udział w konkursie i wykonanie różańców różną techniką i z różnych materiałów. Zgłoszone do konkursu prace były bardzo pomysłowe i twórczo wykonane. Wyniki konkursu są następujące: I miejsce – Natalia Czerska (kl. 5 SP), II miejsce „ex equo”:  Zofia Stefan (kl. 1 SP) i Maja… Czytaj dalej »

XX Dzień Papieski

przez | 20 października, 2020

W czwartek, 15 października br., odbyła się w naszej szkole akademia słowno-muzyczna z okazji XX Dnia Papieskiego pod hasłem: „Totus Tuus”. Jak zwykle celem akademii było wspomnienie św. Jana Pawła II oraz wsłuchanie się w mądrość Jego papieskiego nauczania. W scenariuszu przygotowanym przez ks. Szymona Chachulskiego, uczniowie z kl. 7 naszej szkoły: Alicja Kułakowska i… Czytaj dalej »

Jasełka w Dębowej Łące

przez | 28 stycznia, 2020

Choć Święta Bożego Narodzenia już poza nami, to jednak nadal w naszych domach, kościołach, a także w naszej szkole, choinki i ozdoby świąteczne przypominają nam ten piękny i radosny czas, kiedy w naszych sercach goszczą miłość i pokój. Święta Bożego Narodzenia to pamiątka narodzin Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, w naszej ludzkiej rodzinie. To wydarzenie doniosłe… Czytaj dalej »

KONKURS NA WŁASNORĘCZNIE WYKONANY RÓŻANIEC MISYJNY 2019

przez | 11 listopada, 2019

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu – uczniom Szkoły Podstawowej w Dębowej Łące – za udział w konkursie i wykonanie różańców różną techniką i z różnych materiałów.Do konkursu zgłoszono 17 prac. Należy podkreślić, że każda praca to wyraz pomysłowości, wyobraźni, umiejętności manualnej i niepowtarzalności stylu jego twórcy.Jury konkursowe przyznało: I miejsce – Antoni Paradowski (kl. 1 SP)II… Czytaj dalej »

Dzień Papieski

przez | 24 października, 2019

W czwartek, 17 października 2019, odbyła się w naszej szkole akademia słowno-muzyczna z okazji XIX Dnia Papieskiego pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Program akademii miał na celu przybliżyć osobę i istotne przesłania pontyfikatu naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II. Uczniowie kl. 8 SP, w scenariuszu przygotowanym przez ks. Szymona Chachulskiego, ukazali Papieża Polaka jako… Czytaj dalej »