Tłusty czwartek

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”- tak mówi staropolskie przysłowie. Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W tym roku Tłusty czwartek, czyli najsłodszy dzień w całym roku przypadł 20 lutego. Tego dnia w naszej szkole o słodkie pyszności zadbali rodzice. Tradycyjnie wszyscy objadaliśmy się pączkami. Nie było osoby, która nie dałaby się namówić na pulchne i smakowite ciastko. Z wielką chęcią i apetytem młodsi i starsi uczniowie kosztowali smaczne pączki ciesząc się, że są właśnie takie zwyczaje. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za pyszne pączusie!

Więcej zdjęć tutaj

Walentynki

Ostatni piątek – 14 lutego upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni, wszystko to za sprawą Walentynek. Samorząd Uczniowski jak co roku zorganizował pocztę walentynkową. Pod koniec dnia „listonoszki” z klasy piątej posegregowały listy i doręczyły je adresatom. Na korytarzu tego dnia stanęła fotobudka, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przez cały dzień w czasie przerw na holu rozbrzmiewała muzyka. Na korytarzu rozwieszono plakat symbolizujący przyjaźń, można było na nim wpisywać życzenia. Członkowie Samorządu w czasie przerw proponowali swoim kolegom i koleżankom wróżbę z sercem, dzięki której można było poznać swoją przyszłą sympatię. Słodkim akcentem dnia były lizaki- oczywiście w kształcie serca. Jak co roku dzień ten wzbudził wiele emocji.

Więcej zdjęć tutaj

Święto Babci i Dziadka

W piątkowe przedpołudnie w zerówce odbyła się bardzo miła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli możliwość ujrzenia swoich wnucząt w roli „małych aktorów”. Wnuczęta z pełnym przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki o swoich babciach i dziadkach. Kolejne występy dzieci wywoływały u gości wzruszenie i podziw. Prezentowany przez dzieci repertuar mówił o miłości i szacunku jakim darzą swoich dziadków i babcie. Na zakończenie maluchy odśpiewały wspólnie „sto lat” i wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie wykonane serwetki. Do życzeń dla babć i dziadków dołączył się także zaproszony przez dzieci na tę uroczystość pan wójt Stanisław Szarowski, życząc zgromadzonym dużo zdrowia, uśmiechu i radości oraz spełnienia marzeń. Klasowa Rada Rodziców zorganizowała dla wszystkich słodki poczęstunek. Była to bardzo piękna i wzruszająca uroczystość dla gości a także dla wnucząt, które mogły przed gośćmi pochwalić się swoimi umiejętnościami i talentami.

Więcej zdjęć tutaj