Dzień Głośnego Czytania w I klasie

Tegoroczny Dzień Głośnego Czytania spędziliśmy w towarzystwie rodziców i najbliższych. Po wysłuchaniu opowiadania o Królowej Jesieni i tajemniczej krainie złotych liści, zaczęliśmy nasz wspólny czas pełen smakołyków, twórczej zabawy, gier oraz śmiechu.

Zaczęliśmy od zapoznania rodziców z Zosią. Zadanie polegające na zakodowaniu Zosi tak aby zebrała obrazki w odpowiedniej kolejności, okazała się świetną zabawą. Kiedy już przypomnieliśmy sobie wysłuchaną wcześniej historię, przyszedł czas na plastelinę i stworzenie przepięknej jesiennej wystawki. Wszyscy bardzo pilnie i ochoczo zabrali się do pracy i  w mgnieniu oka powstała piękna plastelinowa opowieść.

Na zakończenie wspólnego dnia dzieci zagrały z rodzicami w swoje ulubione gry przyniesione z domów. To był wspaniale spędzony czas, który pokazał nam, że zabawa i nauka mogą się wspaniale łączyć przynosząc efekty, radość i satysfakcję.

Kolorowa Jesień w klasie I      

W minionym tygodniu realizowaliśmy kolejny moduł w naszej przygodzie z zajęciami edukacyjnymi metodą STEAM z wykorzystaniem robota Zosia. Trzecie wyzwanie wymagało od nas sprawności manualnej, kreatywności, umiejętności kodowania i planowania.

Wykorzystując dary jesieni stworzyliśmy naszego Jesiennego przyjaciela. Następnie wykonaliśmy w grupach przepiękne jesienne drzewa. Poznaliśmy się też z Zosią i wykonaliśmy jesienne zadania na macie do kodowania.

Dzień Kropki w klasie I

16 września z okazji Dnia Kropki zrealizowaliśmy drugie wyzwanie z naszej Innowacji. Szukaliśmy kropek na spacerze, wycinaliśmy kropki z kolorowych papierów oraz kodowaliśmy „ludzkie” roboty tak, aby najszybszą drogą dotarły do wyznaczonej kropki.

Dzięki temu zadaniu ćwiczyliśmy:
– Określanie kierunków w przestrzeni oraz określanie położenia przedmiotów
względem osi własnego ciała.
– Wydawanie instrukcji słownych.
– Programowanie ruchu robota.
– Planowanie trasy, aby wykonać zadane polecenia – kodowanie.
– Nazywanie kolorów.
– Tworzenie materiałów potrzebnych do zabaw.

Międzynarodowa Innowacja „Zakodowana kraina przygód Zosi”

W bieżącym roku szkolnym klasa I wraz z wychowawczynią panią Moniką Piątek-Pokucińską rozpoczęła realizację Międzynarodowej Innowacji „Zakodowana kraina przygód Zosi”. Projekt ma na celu rozwijanie wszechstronnych zainteresowań dzieci, a szczególnie popularyzowanie wiedzy interdyscyplinarnej w tematyce związanej głównie ze świętami typowymi i nietypowymi. Przy realizacji treści będziemy pracować w nurcie STEAM, który zakłada podejście interdyscyplinarne, łącząc naukę, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę.

10 września zrealizowaliśmy pierwsze wyzwanie „Witajcie w krainie Zosi”. Przygotowaliśmy mapę wyzwań, i kodowaliśmy „ludzkie” roboty na korytarzu oraz na macie do kodowania na dywanie.

WYCIECZKA DO ORIENTARIUM W ŁODZI.

9 września nasza szkoła  wybrała się na wycieczkę  do Orientarium  w Łodzi.

O godzinie 7.00 wsiedliśmy do autobusu i wraz z wychowawcami   wspólnie rozpoczęliśmy naszą podróż. Po około 3 godzinach dotarliśmy do celu. 

Następnie udaliśmy się do Zoo. Udało nam się zobaczyć wiele ciekawych i niezwykłych gatunków zwierząt m.i.n jednego z najstarszych tygrysów w Europie oraz eksponowanego tylko w łódzkim zoo – krokodyla gawaliowego. Odwiedziliśmy również Orientarium, czyli najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Zachwycił nas przede wszystkim podwodny tunel, w którym obserwować i podziwiać mogliśmy aż 180 gatunków ryb. Po atrakcjach czekał na nas obiad w restauracji „Pora karmienia”. Po wspaniale spędzonym czasie wróciliśmy do domu – zmęczeni ale ze wspaniałymi wspomnieniami i przeżyciami.