Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Literackiego na Najpiękniejszy Wiersz o Wiośnie

21 marca został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Literacki na Najpiękniejszy Wiersz o Wiośnie, którego celem było rozwijanie umiejętności literackich.  

W kategorii klas 0-III  jury przyznało: 

1 miejsce – Maria Afelt (kl. III)

2 miejsce – Maja Pozaroszczyk (kl. I)

3 miejsce – Natalia Tułodziecka (kl. III)

Wyróżnienie – Aleksander Jamróz (kl. III)

W kategorii klas IV- VIII jury przyznało: 

1 miejsce – Lena Garwolińska (kl.V)

2 miejsce – Jagoda Nelkowska (kl.VI)

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Tak oto prezentują się prace uczniów:

Warsztaty wielkanocne

24 marca 2025 r klasy 0 i I odwiedziły Wiejską Galerie w Jajkowie. Tam odbyły się warsztaty wielkanocne, dzieci nauczyły się malowania pisanek metoda butikowy. Poznały historię Wielkanocy w scenerii czasów naszych babć. Dla każdego uczestnika wycieczki przysłowiowy Zajączek zostawił w gniazdku niespodziankę.

Kodowanie metodą STEAM

W ostatnim czasie zrealizowaliśmy wiele modułów w naszej przygodzie z zajęciami edukacyjnymi metodą STEAM z wykorzystaniem robota Zosia. Wyzwania wymagało od nas sprawności manualnej, kreatywności, umiejętności kodowania i planowania. Kodowaliśmy na macie, graliśmy w memory, łączyliśmy kropki, kolorowaliśmy i robiliśmy wiele innych zadań a przede wszystkim ucząc się i rozwijając świetnie się bawiliśmy.
Wykonaliśmy wiele zadań #Bałwankowy czas, #Dzień Babci i dziadka, #Kotki, koteczki, #Dinozaury, #Pingwinek, #Technikoludek, #Wiosna.
Poniżej zamieszczamy fotorelacje z tego okresu.

Konkurs matematyczny „Puchacz Piotr”

„Puchacz Piotr” to konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych. To konkurs bez eliminacji wewnątrzszkolnych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotychczasowe wyniki w nauce. Celem konkursu jest:
• Popularyzacja matematyki
• Rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych dzieci
• Odkrywanie matematycznych talentów
• Kształtowanie umiejętności logicznego myślenia
• Rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów
• Mobilizowanie i motywowanie dzieci do rozwiązywania matematycznych problemów
Konkurs odbywa się cyklicznie i już po raz drugi najmłodsi uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoje umiejętności matematyczne.

Gminny  Dzień Kobiet

     Dnia 6 marca w GOK-u w Dębowej Łące odbył się Gminny Dzień Kobiet, w czasie którego wystąpili uczniowie  z naszej szkoły. Młodsze i starsze dzieci  przygotowały program artystyczny, który składał się z piosenek, tańców oraz wierszy poświęconych kobietom. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem prezentowali montaż słowno-muzyczny, a publiczność z radością oklaskiwała poczynania młodych artystów. W trakcie uroczystości nie zabrakło również serdecznych życzeń dla wszystkich kobiet obecnych na sali. Występ był znakomitą okazją do uczczenia Dnia Kobiet oraz do integracji naszej społeczności. Dzięki zaangażowaniu dzieci i nauczycieli ta chwila pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. Język polski  ze względu na bardzo specyficzną wymowę oraz mnogość i złożoność form gramatycznych uważany jest za jeden z najtrudniejszych do nauki języków świata, stanowiąc niełatwe wyzwanie nawet dla samych Polaków. Uczniowie mogli również  spróbować swych sił w ćwiczeniach dotyczących poprawności językowej. W tym dniu  na  lekcjach języka polskiego uczniowie prezentowali łamańce językowe– wierszyki przepełnione trudnymi do wyartykułowania słowami.

Przejdź do treści