Turniej Piłki Siatkowej w Zieleniu

Siatkarze z naszej szkoły brali udział w Turnieju o puchar dyrektora szkoły w Zieleniu. Cieszymy się, że coraz więcej drużyn z naszego powiatu trenuje na co dzień grę w siatkówkę. Nasza drużyna w składzie Seweryn Andrzejewski, Szymon Staniszewski, Kacper Czarnecki, Dawid Skica, Kuba Skica, Maciej Górski oraz Michał Rzepecki wywalczyła miejsce na podium zdobywając trzecie miejsce.
1miejsce SP Zieleń
2miejsce SP Ryńsk
3miejsce SP Dębowa Łąka
4miejsce SP Jarantowice
Trenerem drużyny jest Karol Andrzejewski

Zdjęcia tutaj

Wojewódzki Konkurs

Dnia 23 listopada w ZESPOLE SZKÓŁ W DZIAŁYNIU GM. ZBÓJNO odbył się I Wojewódzki Konkurs „Świat Żeromskiego – odległy, a jednak aktualny”. Konkurs odbył się pod patronatem Kuratorium Oświaty, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Starosty Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Franciszka Gutowskiego, Wójta Gminy Zbójno Katarzyny Kukielskiej. Recytowane utwory wprowadziły zgromadzonych w atmosferę epoki literackiej Młodej Polski. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie, a jury miało „twardy orzech do zgryzienia”. W kategorii klas 7-8 SP III miejsce w I WOJEWÓDZKIM KONKURSIE RECYTACJI zajął SEWERYN ANDRZEJEWSKI ZA RECYTACJĘ UTWORU L. STAFFA „KOWAL”. Uroczystość uświetnili swoja obecnością p. Maria Mazurkiewicz Kujawsko – Pomorski Wicekurator Oświaty, Pani Danuta Malecka Wicestarosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, Pani Katarzyna Kukielska Wójt Gminy Zbójno. Podziękowania za ciężką pracę, trud i poświęcony czas otrzymała również p. Maria Ziółkowska – nauczycielka języka polskiego, która przygotowała uczniów do konkursu.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada Szkoła Podstawowa w Dębowej Łące po raz kolejny obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie, życzliwie. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie.Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował lekcję kultury, dobrego zachowania oraz uświadomił pozostałych uczniów jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa uśmiech. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał „słoneczko życzliwości”, które propagowały hasła: „Bądź miły”, „Uśmiechaj się”, ”Bądź życzliwy”, „Bądź szlachetny”, „Spraw, by ktoś dzięki tobie się uśmiechnął”, „Używaj słów proszę, dziękuję, przepraszam”, „Dziel się z innymi”, „Bądź uprzejmy”, „Pomagaj innym”. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!Oczywiście wszystkie najważniejsze i najradośniejsze momenty tego dnia zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii poniżej.

Zdjęcia tutaj

POLSKO, TY ZAWSZE WIERNYCH MIAŁAŚ SYNÓW

Dnia 12 listopada w Szkole Podstawowej w Dębowej Łące odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Akademia miała przede wszystkim przypomnieć „tamte ciężkie czasy”, a także wzbudzić w nas refleksję. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku, a także w skrócie zobrazowano sytuację polityczną Polski do 1993 roku.
Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, podkreślano patriotyzm i bohaterstwo naszych rodaków. Uczniowie klas V, VI, VII i VIII SP w Dębowej Łące recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o NIEPODLEGŁOŚĆ. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o WOLNOŚĆ. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Zdjęcia tutaj

Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada w Kościele Parafialnym w Dębowej Łące odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Akademia miała przede wszystkim przypomnieć „tamte ciężkie czasy”, a także wzbudzić w nas refleksję. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku, a także w skrócie zobrazowano sytuację polityczną Polski do 1993 roku.
Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, podkreślano patriotyzm i bohaterstwo naszych rodaków. Uczniowie klas V, VI, VII i VIII SP w Dębowej Łące recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o NIEPODLEGŁOŚĆ. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o WOLNOŚĆ.
Po mszy św. delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem tych, którzy poświecili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Tradycją jest, że po mszy św. i złożeniu kwiatów Pan Wójt Stanisław Szarowski zaprasza wszystkich na „Rogale Marcińskie” do GOK-u w Dębowej Łące.

Memoriał

W hali sportowej naszej szkoły uczniowie, absolwenci, rodzice i znajomi uczcili pamięć Andrzeja Jaroszewskiego w XVII memoriale.
Andrzej Jaroszewski był nauczycielem wychowania fizycznego w SP Dębowej Łące i Łobdowie w latach 1967–2003 ( byłe województwo toruńskie). Wychował wiele pokoleń młodzieży szczególnie usportowionej. Odnosił sukcesy na szczeblu gminy, powiatu, województwa i centralnym – przede wszystkim w siatkówce i tenisie stołowym.
To już siedemnasty raz na parkiecie hali sportowej spotkali się uczniowie i przyjaciele Andrzeja, ludzie którzy pokochali siatkówkę i dla których jest to wspaniały moment spędzenia wolnego czasu. Pierwszego dnia rywalizowali chłopcy.
Wyniki: 1miejsce – Szkoła Podstawowa w Zieleniu.
Drugiego dnia dziewczęta po bardzo wyrównanym spotkaniu w 5 secie uległy reprezentantkom ze Szkoły Podstawowej w Zieleniu.
W trzecim dniu zmagań sportowych obecni byli działacze, władze samorządowe, przyjaciele i znajomi Andrzeja. O godz. 10.00 rozpoczęły się zmagania sportowe. W turnieju uczestniczyło pięć zespołów.
Zwycięzcami byli wszyscy a trofeum z rąk organizatora Alfreda Piątka odebrała drużyna SKRA WĄBRZEŹNO. Drugie miejsce zajął „Dream Team” z Dębowej Łąki. Na podium sklasyfikowano drużynę „SIATKO BLOK”. W turnieju brali udział również seniorzy z Niedźwiedzia (Niedzwianowo) oraz Dębowej Łąki (w którym zagrała jedyna kobieta Julia Jagielska).

Zdjęcia tutaj

KONKURS NA WŁASNORĘCZNIE WYKONANY RÓŻANIEC MISYJNY 2019

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu – uczniom Szkoły Podstawowej w Dębowej Łące – za udział w konkursie i wykonanie różańców różną techniką i z różnych materiałów.
Do konkursu zgłoszono 17 prac. Należy podkreślić, że każda praca to wyraz pomysłowości, wyobraźni, umiejętności manualnej i niepowtarzalności stylu jego twórcy.
Jury konkursowe przyznało:

I miejsce – Antoni Paradowski (kl. 1 SP)
II miejsce „ex equo”: Ada Afelt (kl. 3 SP) oraz Natalia Czerska (kl. 4 SP)
III miejsce „ex equo”: Maja Ojdowska (kl. 3 SP) oraz Maja Winiarska (kl. 0 SP)
Wyróżnienia: Nadia Miazgowska (kl. 3 SP) oraz Franciszek Paradowski (kl. 4 SP)

Nagrody dla zwycięzców zostały wręczone 31 października br. (czwartek) w kościele parafialnym pw. Śś. Apostołów Piotra i Pawła w Dębowej Łące bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym.
Tradycyjnie dla wszystkich uczestników konkursu zostały przygotowane upominki☺.

Terenowa Gra PCK

Dnia 24 października uczniowie naszej szkoły Maja Dąbrowska uczennica klasy VI i Seweryn Andrzejewski uczeń klasy VII brali udział w Zawodach PCK „ Terenowa Gra PCK”. Na uczestników czekały zadania zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą o Międzynarodowym Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, znajomością zasad zdrowego odżywiania, charakterystyką chorób pasożytniczych, umiejętnością bandażowania, a także spostrzegawczością i dużą sprawnością fizyczną. Ostatecznie po dużych emocjach i zaciętej rywalizacji zajęliśmy drugie miejsce.
Na uroczyste wręczenie nagród zawodnicy zostali zaproszeni wraz z rodzicami 3 grudnia do Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie, gdzie odbędzie się akademia zorganizowana z okazji 100- lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zdjęcia tutaj

Elektrośmieci

Od 21.10.2019 do 31.10 trwała w naszej szkole zbiórka Elektrośmieci. „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, materiałów biurowych i tuszy lub tonerów. Uczniowie wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję. Efekty naszej zbiórki były zaskakujące.
Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę Elektrośmieci, kolejna akcja już za rok!

Tu wszędzie Polska

Rok 2019 jest rokiem upamiętniającym 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jest to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Z tym przesłaniem zorganizowano 26 października w Szkole Podstawowej w Dębowej Łące VII edycję Międzyszkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej. W konkursie wzięło udział dziewiętnastu uczestników z klas IV – VIII ze szkół powiatu wąbrzeskiego. Celem konkursu było pielęgnowanie patriotyzmu, upowszechnianie kultury języka polskiego wśród uczniów, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie zainteresowania poezją patriotyczną oraz rozwijanie aktorskich i recytatorskich zdolności uczestników. Recytatorzy przedstawili interesujący dobór repertuaru, pojawiły się utwory wielu polskich poetów m.in. M. Konopnickiej, K.C. Norwida, W. Szymborskiej, T. Kubiaka, K.I. Gałczyńskiego. Uczestnicy wykazali się przepięknym kunsztem recytatorskim, zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności artystycznych. Po zakończeniu recytacji organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników, opiekunów, rodziców i zaproszonych gości na „zdrowe i witaminowe śniadanko”. Smaczne i zdrowe kanapki, pogadankę, ulotki o zdrowym odżywianiu pod hasłem „eliminujemy cukier z diety” przygotowało i przedstawiło zebranym szkole koło PCK pod kierunkiem p. K Staworzyńskiej. Uczestnicy mogli podziwiać prace uczniów naszej szkoły o tematyce alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu, a także ekologiczny domek wykonany z warzyw przez uczniów klas II i III naszej szkoły w czasie zajęć świetlicowych. Najwięcej jednak emocji wywołało ogłoszenie wyników. Jury w składzie: p. Stanisław Szarowski wójt Gminy Dębowa Łąka, p. Jan Maciejewski przewodniczący Rady Gminy, p. Krystyna Szewczyk przewodnicząca Komisji Oświaty, p. Agnieszka Zielińska dyrektor szkoły, p. Agata Sobieraj przewodnicząca Rady Rodziców, p. Justyna Kułakowska bibliotekarz GBP w Dębowej Łące uznało, że Jakub Skica uczeń SP w Dębowej Łące wykazał się najpiękniejszą recytacją i przyznano mu pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Sewerynowi Andrzejewskiemu także uczniowi SP w Dębowej Łące a trzecie miejsce zdobył uczeń SP w Wielkich Radowiskach Kacper Dembowski. Jury przyznało trzy wyróżnienia: dla Barbary Zielińskiej z SP w Łobdowie oraz Amelii Marszałkowskiej i Julii Szarowskiej z SP3 w Wąbrzeźnie. Publiczność swoją nagrodę przyznała Barbarze Zielińskiej uczennicy SP w Łobdowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz jabłko – symbol zdrowego odżywiania się ze specjalną dedykacją, a laureaci dodatkowo otrzymali nagrody książkowe. Organizatorzy wystosowali także podziękowania dla nauczycieli przygotowujących recytatorów i nauczycieli wspomagających organizację i przebieg konkursu. Specjalne podziękowania kierowane są do GKRPA, która finansowo wsparła organizację konkursu.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom składamy serdeczne podziękowania – organizatorzy konkursu: nauczycielki języka polskiego p. A. Lubińska, p. M Ziółkowska oraz p. K Żelazna bibliotekarz szkolny.

Zdjęcia tutaj