Półkolonie 2021

W drugim tygodniu ferii zimowych od 11 stycznia do 14 stycznia 2021r. nasza szkoła zorganizowała półkolonie dla chętnych uczniów klas I- IV . Półkolonie odbywały się w godzinach od 9:30 do 12:00 i uczestniczyło w nich 10 dzieci. Opiekunami byli nauczyciele: Jan Bliźniak, Krzysztof Zasada, Kamil Suliński, Tomasz Składanowski, Aleksandra Gutmańska, Karol Andrzejewski, Małgorzata Michalska, Leszek Gielniak, Monika Piątek-Pokucińska, Karolina Staworzyńska oraz Anna Lubińska. Program półkolonii był bogaty w wiele różnorodnych zajęć. Uczniowie grali w gry edukacyjne, planszowe, były zabawy ruchowe integrujące dzieci, a także uwielbiane przez wszystkich kalambury. W hali gimnastycznej odbyły się zajęcia sportowe, takie jak gry zespołowe, zabawy ruchowe z elementami rywalizacji, tory przeszkód, konkursy sportowe i gra w tenisa. Nie zabrakło również zajęć artystycznych, plastycznych, technicznych, muzycznych. Ostatni dzień półkolonii dzieci spędziły także bardzo aktywnie ze względu na kulig, w którego organizacji pomógł Pan Mateusz Afelt. Podróż przez ośnieżony las wzbudziła wiele emocji. Dzieci wróciły zachwycone i pełne wrażeń. Ciekawy program półkolonii spowodował, że czas szybko minął, a uczestnicy spędzili go bardzo przyjemnie w aktywny sposób. Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Afeltowi za pomoc w organizacji kuligu.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu gry na flecie „Grajmy Panu kolędę”

W tym roku szkolnym, odbył się Szkolny Konkurs Gry na Flecie Prostym,
w trudnym czasie, w czasie pandemii korona wirusa, za pomocą multimediów. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. IV-VII.
12.01 br. jury w składzie: dyr. Agnieszka Zielińska, Jan Bliźniak, Kamil Suliński i Tomasz Składanowski (organizator), spośród nadesłanych nagrań,  wyłoniło zwycięzców Szkolnego Konkursu Gry na flecie prostym pt. Grajmy Panu kolędę:
I miejsce Nikola Kwiatkowska,  kl. VII
I miejsce ex aequo Patryk Zacharski, kl.VII
II miejsce Natalia Czerska, kl. V
II miejsce ex aequo Marta Kurasiewicz, kl. IV
III miejsce Amelia Dębczyńska, kl. IV
III  miejsce ex aequo Roksana Baranowska, kl. V
III  miejsce ex aequo Maja Tomaszewska, kl. VI

Celem konkursu było: rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów grą na flecie, popularyzacja kolęd i pastorałek polskich oraz pochodzących z innych krajów, promocja talentów.

Każdy z uczestników konkursu przygotował i nagrał jeden utwór o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs pokazał, że w szkole mamy wielu uczniów utalentowanych muzycznie, że drzemie w nich wielki potencjał.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział i zaangażowanie wszystkim młodym wykonawcom. Dyplom i nagrody będą do odebrania w szkole

Zapraszamy do wysłuchania nagrodzonych utworów klikając w link poniżej.

https://drive.google.com/file/d/1mstJeK6coOztKyi8JtZatGEHLkxZqZuE/view?usp=sharing

RAMOWY PROGRAM PÓŁKOLONII

Półkolonie są organizowane przez Szkołę Podstawową w Dębowej Łące.
Uczestnicy: uczniowie klas I-IV(wyłącznie dzieci bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych).
Czas zajęć: od 12.01.2021 do 14.01.2021w godzinach od 9:30do 12:00 (transport oraz wyżywienie we własnym zakresie).
Opiekunowie: Jan Bliźniak, Krzysztof Zasada, Kamil Suliński, Tomasz Składanowski, Aleksandra Gutmańska, Karol Andrzejewski, Małgorzata Michalska, Leszek Gielniak, Monika Piątek-Pokucińska, Karolina Staworzyńska, Anna Lubińska.
Program zajęć stacjonarnych:
1. Zajęcia świetlicowe: gry edukacyjne, planszowe i ruchowe, zabawy integrujące dzieci, kalambury.
2. Zajęcia sportowe: gry zespołowe, zabawy ruchowe z elementami rywalizacji, tory przeszkód, konkursy sportowe, gra w tenisa.
3. Zajęcia artystyczne, plastyczne, techniczne, muzyczne.